Ціни
Увійти
Бізнес-план перукарні

Перукарська справа в Україні

Бізнес у сфері краси вже кілька десятиліть стабільно зростає. Перукарська справа є одним із найпопулярніших напрямків підприємництва завдяки декільком факторам. Так, стрижки та інші перукарські послуги мають попит в аудиторії незалежно від віку, статі чи соціального статусу. До того ж для старту бізнесу необхідний відносно невеликий початковий капітал, а окупність проєкту досить швидка. Крім того, з належною підготовкою навіть новачок може успішно розпочати свою перукарню, адже цей бізнес відкриває широкі можливості для розвитку та масштабування.

Відкрити перукарню чи запустити успішний барбершоп можна самостійно з нуля, підготувавши детальний бізнес-план, що допоможе уникнути ризиків і витрат. Проте для тих, хто не має досвіду у підприємництві, менш ризикованим варіантом може бути відкриття салону краси за франшизою. Франчайзинг дозволяє скористатися готовою бізнес-моделлю, отримати підтримку у вигляді навчання, маркетингових матеріалів та консультацій, що значно полегшує процес старту. У цій статті ми розповімо про ключові кроки, які необхідно здійснити для відкриття успішної перукарні, та оцінимо приблизні витрати на запуск такого бізнесу в Україні.

Відкрити перукарню з нуля в Україні коштує від 150 тисяч до 700 тисяч гривень, залежно від місця розташування, масштабу та рівня обладнання. Програма для салонів краси допоможе оптимізувати старт.

Середній дохід перукарні на місяць в Україні становить від 50 тисяч до 150 тисяч гривень, залежно від кількості клієнтів та наданих послуг. Локація, ціни та рівень комфорту, як от наявність зручного онлайн-запису, прямо впливають на дохід.

Найкращим варіантом стане підключення програми для салонів краси з функцією онлайн-запису. Клієнти люблять комфорт, як от онлайн-бронювання на стрижку.

Як відкрити перукарню

Бізнес-план перукарні

Запуск перукарні в Україні – це перспективний бізнес, який може приносити стабільний дохід і постійно розвиватися. Щоб відкрити успішний салон, необхідно ретельно підготуватися та виконати кілька важливих кроків. Ми підготували 10 основних етапів, які допоможуть вам відкрити власну перукарню та зробити її прибутковою.

10 кроків для запуску перукарні в Україні

 1. Визначення організаційно-правової форми. Оберіть форму підприємницької діяльності – ФОП або ТОВ, та систему оподаткування, орієнтуючись на очікуваний річний обіг і кількість працівників.

 2. Приміщення. Важливо вибрати хороше приміщення для салону, як от місце з високою прохідністю.

 3. Проєктна документація та ремонт. Підготуйте проєктну документацію та проведіть ремонт, враховуючи вимоги пожежної та санітарної безпеки.

 4. Повідомлення про початок діяльності. Подайте повідомлення до Держпродспоживслужби про початок діяльності.

 5. Отримання дозволів. Отримайте дозвіл на відкриття від ДСНС.

 6. Найм працівників. Прийміть на роботу адміністратора та майстрів, які забезпечать високий рівень обслуговування.

 7. Вибір CRM-системи. Радимо звернути увагу на програми з функцією онлайн-запису для зручності клієнтів та ефективного управління записами.

 8. Рекламна кампанія. Корисно запустити рекламну кампанію перед відкриттям салону, щоб проінформувати потенційних клієнтів.

 9. Відкриття перукарні. Урочисто відкрийте перукарню, запропонувавши акції та знижки для залучення перших клієнтів.

 10. Інтернет-присутність та просування. Створити сайт перукарні та зареєструвати салон у соціальних мережах (Facebook, Instagram) буде перевагою. Додайте інформацію про компанію на Google Карти та інші онлайн-платформи, почніть приймати замовлення через сервіс онлайн-запису.

Скільки коштує відкрити перукарню

Кошторис на відкриття перукарні

Пропонуємо приблизно підрахувати, скільки коштує відкрити бюджетну перукарню в Україні. Як орієнтир візьмемо місто і перукарню на 4 робочі місця. Ціни наведено в гривнях.

Перукарський зал

 • Крісла для клієнтів (4 шт.) – 32 000 грн

 • Настінні дзеркала (4 шт.) – 10 000 грн

 • Мийка з кріслом (2 шт.) – 24 000 грн

 • Візочки для інструментів (4 шт.) – 6 000 грн

 • Підставки під ноги (4 шт.) – 1 000 грн

 • Сушуар в комплекті зі стільцем (2 шт.) – 15 000 грн

 • Ультрафіолетовий стерилізатор (2 шт.) – 5 000 грн

 • Професійний фен з насадками (4 шт.) – 10 000 грн

 • Машинка для стрижки (4 шт.) – 6 000 грн

 • Комплект щипців та прасок – 6 000 грн

 • Ножиці, гребінці, бритви – 8 000 грн

 • Комплекти для фарбування – 2 000 грн

 • Витратні матеріали – 10 000 грн

 • Кошики для сміття – 1 000 грн

 • Шафа для інструментів та витратних матеріалів – 5 000 грн

Меблі для ресепшн

 • Стійка адміністратора – 15 000 грн

 • Диван, крісла або банкетки для зони очікування – 15 000 грн

 • Журнальний стіл – 3 000 грн

 • Гардеробна шафа – 6 000 грн

 • Телевізор – 8 000 грн

Наступним кроком підрахуємо всі витрати на відкриття та додамо до них поточні витрати на місяць роботи.

Меблі та обладнання

 • Облаштування підсобних приміщень – 20 000 грн

 • Ремонтні роботи з урахуванням витрат на підготовку проєкту – 100 000 грн

 • Оренда – 20 000 грн/місяць

 • Комунальні витрати, включаючи інтернет та телефонію – 4 000 грн/місяць

 • Зовнішня вивіска та маркетинг – 25 000 грн/місяць

 • Зарплата працівникам – 150 000 грн/місяць

 • Податкові виплати та ведення бухгалтерії – 40 000 грн

 • Інші витрати – 10 000 грн

Разом: близько 500 000 грн

Ці цифри є орієнтовними та можуть змінюватися залежно від вартості оренди приміщення, домовленостей щодо зарплат та інших параметрів. У будь-якому випадку, почати бізнес в індустрії краси дорого, але можливо. Так, програма для салонів допоможе привабити клієнтів та примножити дохід.

Програма для перукарень

Загальні ризики перукарського бізнесу

На перукарню впливають економічна та політична ситуація в країні та епідеміологічні обставини. Прибутковість салонів краси для волосся безпосередньо залежить від рівня життя населення. Чим спокійніша обстановка в країні, тим більше часу і грошей люди готові витрачати на підтримку своєї краси.

Далі курс долара та євро. Більшість обладнання для салонів, фарба, витратні матеріали та особливо косметика виробляються в інших країнах. При зміні валютних курсів вартість витратних матеріалів зростає, і можливо, доведеться переглянути прайс. Цей фактор не сильно вплине на кількість клієнтів, якщо в перукарні правильно організований процес комунікації. Лояльні клієнти залишаться з вами навіть після підвищення цін, якщо в салоні вони відчувають турботу та комфорт.

Зміна законодавства, санітарних норм та розмірів податків. На цей фактор ви не можете вплинути, тому залишається тільки враховувати подібний ризик і постійно моніторити всі зміни.

Які труднощі можуть виникнути у вашого салону під час діяльності

Зміна видимості та доступності (наприклад, транспортної). Ремонт дороги, перекриття метро та інші обставини можуть вплинути на роботу закладу. Будьте проактивними, дізнавайтеся про плановані роботи заздалегідь і розробляйте альтернативний план залучення відвідувачів.

Також відкриття конкурента в пішій доступності. Це неприємно, але не катастрофа. Проведіть аналіз конкурентів, дізнайтеся про їхні послуги й вживайте заходів. Дуже ймовірно, що новий салон розрахований на іншу цільову аудиторію, і ваші продажі не постраждають.

Або ж відтік клієнтів через неякісне обслуговування та велику кількість скарг. Це гарний момент взяти все під свій контроль: провести бесіду з працівниками, особисто зв'язатися з незадоволеними клієнтами та запропонувати знижку.

Відкрити перукарню самотужки можливо, але для досягнення стабільного успіху потрібні підприємницька кмітливість і вміння долати труднощі. Щоб салону для волосся було легше справлятися з усіма перешкодами, рекомендуємо підключити програму онлайн-запису для салонів краси від EasyWeek.

14 днів безкоштовного повного доступу

Випробуйте всі можливості нашого продукту повністю, абсолютно безкоштовно та без обмежень. Оцініть функціонал, переваги та зручність EasyWeek.

Почати безкоштовно

Cлужбa підтримки

Виберіть месенджер, щоб зв'язатися зі службою підтримки EasyWeek

WhatsApp Telegram

Запитання? Напишіть нам!

Ми зараз онлайнSupport manager photoSupport manager photoSupport manager photoSupport manager photo
Як це працює