Які бізнеси користуються популярністю в Польщі
Події лютого 2022 кардинально змінили звичне життя українців. Польща прийняла рекордну кількість жителів України. Так, на початок осені кількість тимчасово переміщених осіб з України, які вирішили зупинитися в Польщі сягає вже понад 5 мільйонів. Не дивно, що попит на відкриття власної справи українцю в Польщі значно зріс.
Який бізнес варто відкрити в Польщі восени?
Найпростішим варіантом вважається пошук запитів по країні. Так, ви можете використати, наприклад, Google Keyword Planner. Цей сервіс дозволить переглянути популярні запити в різних країнах, у тому числі й в Польщі.
ТОП-5 популярних бізнес-ідей для українця в Польщі
Салон краси. Власний бізнес, пов'язаний зі сферою бьюті стане ідеальним варіантом для українки в Польщі. А позитивна репутація українських бьюті-майстринь посприяє гарним прибуткам. Головне, зрозуміти як відкрити власну справу та оминути часті підводні камені. Про це сьогодні й поговоримо.
Вантажні перевезення. Польща знаходиться у досить вигідному місці. Так, вона з'єднує Україну з Європейськими країнами. Відповідно багато поляків відкривають бізнеси у напрямку вантажоперевезення. Це гарний варіант і для українця.
Бізнес з працевлаштування. Такий варіант користується неймовірною популярністю, але й організувати його досить складно. Так, Польща – гарний майданчик для пошуку професійної та недорогої робочої сили. Українець може відкрити фірму з працевлаштування співвітчизників у Польщі та до інших країн Європи. Робочі руки необхідні в Німеччині, Нідерландах, Бельгії тощо. До того ж необов'язково концентруватися лише на непрофесійній праці. Ми б радили звернути увагу на маркетинг та IT. Українські спеціалісти з цих ніш на вагу золота, чому б не налаштувати взаємовигідний бізнес з працевлаштування співвітчизників у Європі?
Ресторанний бізнес. Кафе та ресторани завжди мають попит. Поляки та українці полюбляють вийти на чашечку кави. Ви можете їм цю каву продавати. Ресторанний бізнес ледь не безпрограшний варіант для українця в Польщі. Відкрити його досить просто, а дохід буде чудовий.
Магазин. Люди завжди купують одяг та їжу, на цьому можна гарно заробити. Відкриття магазину українських продуктів чи національного одягу принесе прибуток та порадує українців у Польщі. Взаємовигідна ситуація.
Сьогодні, ми поговоримо про відкриття власного салону краси у Польщі. Це найпопулярніший запит та й відкрити гідний салон не так вже й складно. Про все по черзі.
Так, українці мають право на відкриття власної справи у Польщі.
Салонний бізнес вважається найперспективнішим у Польщі. Друге та третє місця займають вантажоперевезення та фірми з найму працівників. Онлайн-маркетинг та IT також затребувані.
Салон краси економ-класу можна відкрити за $5 000. Це приблизно 23 000 злотих. За бажанням, зекономити можна ще більше. Так, мінімальний варіант складає 15 000 злотих, що дорівнює приблизно $3 250. Далі ми детальніше поговоримо про витрати до та після відкриття салону краси.
Як українцю відкрити власний бізнес у Польщі
Для того, щоб відкрити власну справу у Польщі, українець повинен легально проживати на території країни та мати номер PESEL. Це базові умови для відкриття власного бізнесу. Так, українець набуває тих самих прав, що і поляк. Він може відкрити власну справу та платити податки.
Корисний факт: Українці, які працюють у Польщі дистанційно можуть сплачувати податок до України. Так, польський уряд допомагає підтримати економіку України під час війни.
Для того, щоб відкрити власну справу можна скористатися послугами фірми-посередника. Це найпростіший та досить ефективний варіант. Перевірена агенція вбереже вас від типових помилок під час відкриття бізнесу та впорається з завданням значно швидше. Головне – обрати досвідченого посередника. Радимо детально вивчити агенство, з яким ви хотіли б працювати та почитати відгуки клієнтів. Так, ви вбережете себе від шахраїв.
NB: Не варто боятися співпраці з агенцією. Перевірене агенство спростить відкриття власного бізнесу.
Чи можу я відкрити бізнес у Польщі самостійно?
Звичайно, якщо ви вже трохи розібрались в законодавстві та не боїтеся труднощів, усе можливо. Пропонуємо вашій увазі загальну інформацію щодо відкриття власного бізнесу українцю в Польщі.
Покрокова інструкція відкриття власного бізнесу у Польщі для українців:
Оберіть правову форму бізнесу та зареєструйте його в CEIDG.
Внесіть статут. Для приватних підприємців цей крок можна пропустити, а от усім іншим доведеться сплатити мінімум 5000 злотих (близько $1000). Це мінімальний статут. Сума може бути більшою, тоді й реєстрація коштуватиме дорожче.
Зареєструватися в системі обліку господарської діяльності.
Отримати номер REGON. Приватні підприємці можуть зробити це онлайн, а компанії у своєму муніципалітеті.
Обрати банк та відкрити рахунок компанії.
Зареєструвати бізнес у державній казначейській службі.
Отримати номер NIP. Це податковий номер, для його отримання потрібно звернутися до податкової служби.
Якщо бізнес продає товарів в рік на суму більше ніж 150 000 злотих, треба написати заяву на сплату ПДВ. Приватні підприємці звільнені від сплати ПДВ.
Застрахувати бізнес через установу соціального страхування.
Замовити печатку з назвою компанії, контактами та реєстраційним номером бізнесу.
Звучить досить складно, але все реально. Тим більше завжди є варіант допомоги агенції.
Скільки коштує відкриття салону краси в Польщі
Відкрити салон краси в Польщі можна з мінімальним бюджетом. Цей варіант гарно підійде початківцям, адже стартові інвестиції невеликі, а прибутки досить суттєві.
Якщо ви плануєте відкрити салон краси у великому місті, наприклад, у Варшаві, будьте готові витратити близько 15 000 злотих ($3250). Ця сума включає стартовий капітал (мінімальний 5000 злотих ($1000), оренду приміщення та закупку витратних матеріалів. Заробітна плата співробітникам, витрати на рекламу та просування в соціальних мережах у такому бюджетному варіанті не закладені. Це, зрештою, не проблема. Спершу, можна розвивати бізнес самотужки. Створіть акаунт у популярних соціальних мережах та ведіть його самостійно. З часом, ви зможете найняти персонал та делегувати це завдання.
Стартові витрати на відкриття салону краси в Польщі:
Уставний капітал – мінімум 5000 злотих ($1000);
Реєстрація + виконавчі витрати – близько 1500 злотих ($300);
Оренда приміщення – починаючи від 3500 злотих ($530);
Закупка інструментів та витратних матеріалів – близько 2000 злотих ($420);
Витрати на базові меблі та аксесуари – близько 3000 злотих ($635).
Зверніть увагу: Зазвичай, орендодавець просить оплатити оренду за перший та останній місяць. Потрібно закласти необхідну суму в бюджет.
Ми вже писали про те як відкрити салон краси з нуля. Прочитати цей матеріал можна за посиланням. Основні ж моменти наступні:
Алгоритм відкриття салону краси в Польщі
Визначте нішу та конкурентів. Подумайте чим ви виділяєтесь.
Підшукайте вигідне місце для салону краси. Добре відкривати салони поблизу людних місць. Наприклад, торгових центрів чи зупинок громадського транспорту.
Створіть детальний бізнес-план. Саме він допоможе уникнути непередбачених витрат та якісно виконати стартову підготовку.
Приділіть час просуванню у соціальних мережах та рекламі. Для старту достатньо яскравих флаєрів та привабливого акаунту в популярних соцмережах.
Встановіть програму онлайн-запису та отримайте безкоштовний сайт для салону.
Продумайте програму лояльності. Перший візит має бути неповторним, приємна знижка чи подарунок допоможуть створити позитивне враження.
Назва салону краси: як правильно обрати
Назва салону краси може здаватись дрібничкою, та це не так. Вона буде фігурувати буквально скрізь: починаючи з офіційної документації та закінчуючи соціальними мережами.
Салони краси в Польщі заведено називати польською чи англійською мовами. Інколи можна зустріти екзотичні французькі, італійські чи іспанські назви.
Для того, щоб визначитись з назвою салону потрібно зрозуміти цільову аудиторію закладу та послуги, які ви будете надавати.
Ідеї назв салону краси:
Назва за ім'ям власниці салону краси. Наприклад, салон краси "Анжеліка".
Вишукані іншомовні назви. Наприклад, салон краси "Style In".
Назва за популярною послугою. Наприклад, салон краси "Нігтики".
Асоціативні назви. Наприклад, салон краси "Троянда".
Назви за мотивами популярної культури. Наприклад, салон краси "Stranger Things".
Корисна інформація: необов'язково називати салон краси польською мовою. Оптимальним рішенням стане назва англійською мовою або ж навіть українською. Це залежить від цільової аудиторії вашого салону краси.
Докладніше про вибір назви для салону в нашій статті
Мотивація персоналу та перший прибуток від салону краси
Відкриття власної справи дарує море нових емоцій. На початку, радимо зосередитись на ідеї та відкласти святкування до кращих часів. Чим детальніше та краще ви підготуєтесь, тим легшим буде запуск.
Салон відкрито і всі проблеми вже позаду? Чудово! Саме час нагородити усіх до цього причетних. Навіть якщо персоналу у вас поки що немає мотивація вас самих важлива. Подумайте, що вас надихає та вкладіть частину перших прибутків в себе.
Зазвичай, спершу більша частина доходів повертатиметься до салону краси, проте з часом бізнес запрацює автоматично. Допомогти йому в цьому може розумне програмне забезпечення для салонів краси. Наприклад, EasyWeek. Ми підтримуємо інтерфейс польською мовою та легко автоматизуємо рутину вашого салону краси.
Спробувати сервіс можна безкоштовно, а якщо працюєте на 1 локації самостійно, то й далі платити не потрібно. Ми хочемо підтримати український бізнес, тому пропонуємо користувачам з 1 локацією та 1 працівником безкоштовний тариф.
Вірте в себе, не втрачайте мотивацію й завжди пам'ятайте чому ви починали. У вас точно вийде, а з EasyWeek ще й без зайвих нервів.