Ціни
Увійти
Як українцю відкрити бізнес в Нідерландах

Вступ

З початком повномасштабної війни в Україні, Нідерланди прийняли близько 100 000 українців. Більшість наших співвітчизників уже влаштувались на роботу, проте частина все ще вивчає ринок.

Сьогодні поговоримо про популярні варіанти бізнесів в Нідерландах та можливості для українців зі статусом тимчасового захисту в цій країні. Почнемо, буде цікаво!

Так, українці в Нідерландах можуть отримати статус тимчасового захисту та податись на біженство, за потреби.

Так, українці можуть працювати за наймом та відкривати власні проєкти. У першому випадку усе досить просто – оформленням за вас займеться роботодавець. Якщо ви хочете відкрити власний бізнес, потрібно оформити ZZP (нідерландський варіант ФОПу) та зібрати пакет необхідних документів для податкової. Рекомендуємо відразу звернутися до кваліфікованого на локальному ринку бухгалтера. Це зекономить нерви та ресурси.

Середня зарплата становить від €2600 до 3000 на місяць. Зазвичай, зарплату розраховують погодинно. Середня вартість 1 години коливається від €10 до 20, залежно від сфери діяльності.

Нідерланди для українців

Права українців в Нідерландах

Усі українці, які прибули в Нідерланди після початку війни, мають право на тимчасовий захист в Нідерландах. Так, житло, страховка та право працювати вам гарантовані.

Корисна інформація: Для того, щоб працювати в Нідерландах, українець має отримати стікер від IND. Для цього потрібно записатись на зустріч онлайн та прийти на зазначену локацію з паспортом та BSN. Стікер поки діє до березня 2023, далі потрібно продовжити цей документ.

Ким же може працювати український біженець в Нідерландах? Про це далі.

Відкрити компанію в Нідерландах

Популярні бізнеси в Нідерландах

Нідерланди – країна з добре розвиненою економікою, яка потребує все більше нових талантів. Країна невелика географічно, проте досить густонаселена. Бізнес тут – це досить просто та дуже прибутково. Наприклад, малий бізнес (ZZP) звільняються від податків на перші 2 роки. Також уряд пропонує багато варіантів допомоги для розвитку.

Податки в країні високі, тому така допомога буде суттєвою.

Цікавий факт: Податки в Нідерландах досягають 52%. Це так званий "податок на багатство".

За статистикою, найпопулярніші бізнеси серед українських переселенців – це ресторанна справа (національна кухня), IT та будівництво. Попит є, отже й влаштуватись на роботу буде не так складно. Для старту знадобиться базова англійська та нідерландська мови й багато мотивації. Пам'ятаймо, головне – почати, далі буде легше.

Переїзд до Нідерландів

ТОП-5 стартапів для українця в Нідерландах

Нідерланди досить гостинні до підприємців. Країна невелика, тому завжди потребує робочих рук. Так, вам не потрібно перейматися через вимоги до наявності капіталу на банківському рахунку тощо. Якщо ви спланували проєкт, головне, щоб бюджету вистачило на його фінансування. Усі інші аспекти нівелюються.

ТОП-5 прибуткових бізнесів для українця в Нідерландах

  • Ресторанний бізнес. Для запуску ресторану вам знадобиться щонайменше 30 000 євро та підприємницька жилка. Кафе та ресторани тут досить дорогі та дуже популярні. Інвестиції вдасться повернути за лічені місяці.

  • Будівництво. Країна переживає житлову кризу, тому активно інвестує в будівництво нових будинків та інфраструктури. Фактично, у будь-якому місті потрібні толкові будівельники. Відкрити власну будівельну фірму можна від 20 000 євро, а інвестиції повернуться протягом 5 – 8 місяців.

  • Салонний бізнес. Гарне волосся, доглянуті нігті та здорова шкіра – характеристики красивої жінки. Нідерландки охоче витрачають на себе, тому салон краси стане ідеальною інвестицією в майбутнє. Для старту знадобиться від 30 000 євро. Інвестиції повернуться протягом 8 – 10 місяців, залежно від локації та прайсу.

Безкоштовний сайт салону краси

  • IT-стартапи. IT-спеціалісти мають попит скрізь, Нідерланди – не виняток. Відкрити власну фірму можна досить просто, а інвестиції порівняно невеликі. Так, IT-бізнес вдасться відкрити з капіталом від 15 000 євро. Повернення фінансів дуже залежить від ніші. Це може бути декілька місяців або ж до 1-го року.

  • Встановлення сонячних панелей. Сонячна енергія – окрема любов Нідерланд. Досить багато компаній та й приватних власників інвестують в сонячні панелі. Встановити таку конструкцію на будинок коштуватиме власнику близько 25 000 євро. Це чудовий стартап, який потребує мінімальних інвестицій. Без урахування матеріалів такий бізнес коштуватиме від 10 000 євро. Сонячні панелі радимо замовляти під кожного клієнта. Інвестиції у такому разі повернуться протягом 4 – 6 місяців.

Висновок

Відкрити бізнес українцю в Нідерландах поки що трохи складно, проте можливо. Мова та документація можуть здаватись перешкодами, проте все не так однозначно. Понад 70% українців уже працюють, вийде і у вас!

EasyWeek CRM допоможе спланувати робочий процес максимально продуктивно та забезпечить злагоджену роботу стартапу. Протестувати систему можна безкоштовно, а бізнес з 1 локацією та 1 працівником не тарифікується.

Крім того, сервіс доступний багатьма мовами, зокрема й нідерландською.

Спробувати EasyWeek.

14 днів безкоштовного повного доступу

Випробуйте всі можливості нашого продукту повністю, абсолютно безкоштовно та без обмежень. Оцініть функціонал, переваги та зручність EasyWeek.

Почати безкоштовно

Cлужбa підтримки

Виберіть месенджер, щоб зв'язатися зі службою підтримки EasyWeek

WhatsApp Telegram

Запитання? Напишіть нам!

Ми зараз онлайнSupport manager photoSupport manager photoSupport manager photoSupport manager photo
Як це працює